طراحی و ساخت اپلیکیشن

امروزه استفاده‌ی گسترده از انواع گوشی‌های هوشمند منجر به توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر برنامه نویسی در حوزه اپلیکیشن‌های موبایل شده است. بطوری که با در دسترس بودن نزدیک به چهار میلیون اپلیکیشن تنها در google play store، توسعه‌ی نرم‌افزار موبایل با چالش‌هایی رو به رو شده است.
کاربران با اپلیکیشن های مختلف موبایل می‌توانند راحت تر و سریع تر از سایت و جست‌وجو در گوگل، نیازهای خود را برطرف کنند؛ شاید بتوان گفت دسترسی بهتر و بیشتر کاربران به اپلیکیشن‌ها مزیت بزرگ آن‌ها در مقابل وب سایت‌ها است. بطوری ‌که کاربران در سراسر دنیا به طورمتوسط نزدیک به چهار ساعت در روز را از برنامه های تلفن همراه استفاده می‌کنند؛ موضوعی که یک تجارت مدرن نباید آن را نادیده بگیرد.
اما عوامل متعددی وجود دارد که نرم‌افزارهای یکسان از لحاظ کاربری را از یکدیگر متمایز و موفقیت یک اپلیکیشن را تعیین می کند؛ ما در اودین با همراهی یک تیم قدرتمند و حرفه ای تمامی این عوامل را برای اپلیکیشن شما فراهم خواهیم کرد.

ویژگی های یک اپلیکیشن موبایل حرفه ای چیست؟

برآورده کردن یک نیاز

هر نوع کالایی باید بتواند نیازی را رفع کند. یک اپلیکیشن موبایل نیز باید بتواند مشکلی را از کاربررفع، یا او را سرگرم کند؛ همچنین نباید به سادگی از آنچه که رقبا انجام می دهند کپی برداری کرد؛ شناسایی درست احتیاج کاربران و خلاقیت، مهم‌ترین عناصر طراحی و توسعه یک نرم‌افزار است. یک اپلیکیشن موبایل موفق یک برنامه کاربردی است که نیازها را برطرف و زندگی را ساده تر می کند.


سادگی

درحالی که مردم زمان زیادی را صرف برنامه‌های تلفن همراه می کنند، مدت زمانی که مایل به صرف وقت در هر برنامه هستند بسیار محدود است؛ به همین دلیل، دسترسی به یک برنامه و استفاده از آن باید آسان باشد و محتوا وعملکرد با حداقل تعامل دردسترس کاربر قرار گیرد. ویژگی اصلی طراحی یک برنامه موبایل خوب ، سادگی بدون دردسر است.


طراحی UI و UX مناسب

اگر اپلیکیشن رابط کاربری استاندارد و حرفه ای داشته باشد:
کاربران با اولین ورود می‌توانند نحوه‌ی کار با اکثر بخش‌های اپلیکیشن را فرا بگیرند.
طراحی گرافیک حرفه ای اپلیکیشن فضای آن را دلنشین‌تر میکند.
کاربر با کمترین میزان کلیک میتواند به هدف خود برسد.
اپلیکیشن در مدت زمان کوتاهی محبوب میشود.


عملکرد

سرعت بالای یک نرم‌افزار بسیار مهم است. کاربران برنامه‌های تلفن همراه اغلب چند نرم‌افزار را با یکدیگر اجرا و چندکار را همزمان انجام می دهند؛ اگر بارگیری یک برنامه یا انجام عملکرد آن طولانی شود، کاربران از نرم‌افزار خارج می‌شوند و درعوض کار دیگری را انجام می دهند.


حجم مناسب اپلیکیشن

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در طراحی یک اپلیکیشن موفق حجم مناسب آن می باشد. طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن با حجم مناسب با توجه به نوع کارکرد آن بعضا می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال اپلیکیشن‌های بازی به دلیل برخورداری از گرافیک سنگین‌تر از حجم بیشتری برخوردارهستند. در نهایت با برنامه نویسی بهینه و استفاده از آخرین ورژن‌های زبان‌های برنامه نویسی می‌توان حجم اپلیکیشن را بهینه کرد.


اندروید و آی او اس در کنار یگدیگر

توسعه برنامه های تلفن همراه برای Android و iOS بسیار مهم است. این دو محبوب ترین سیستم عامل هستند بنابراین برای راه‌اندازی اپلیکیشن باید هر دو نسخه را برای کاربران مختلف طراحی کنید. امروزه کاربران ای او اس و اندروید آنقدر زیاد هستند که شما برای راه اندازی پلتفرم خود باید هردو گروه را مدنظر قرار دهید وگرنه حجم وسیعی از مشتریان خود را از دست خواهید داد.


عملکرد آفلاین

طبیعی است که اکثر برنامه‌ها برای کارکرد کامل به اتصال به اینترنت نیاز دارند. با این حال، باید برخی از ویژگی ها وجود داشته باشند که به صورت آفلاین نیز کار خواهند کرد. اگر برنامه ای بتواند حتی بصورت آفلاین عملکرد محدودی را ارائه دهد، این ویژگی می‌تواند یک مزیت عمده نسبت به رقبا باشد.


ارتقا و پشتیبانی

یک برنامه تلفن همراه تجاری به توسعه و پشتیبانی مداوم نیاز دارد؛ این امر هم از نظر رفع اشکالات و هم از نظر پیشرفت‌های مداوم نرم افزار خواهد بود. یک برنامه باید به‌روز و مرتبط نگه داشته شود، اگر یک برنامه تلفن همراه راکد و بدون تغییر باشد، ممکن است کاربران از برنامه خسته شده و به یک برنامه مدرن‌تر و توسعه یافته‌ترروی بیاورند.


نحوه دسترسی افراد به اینترنت در حال تغییر و توسعه است؛ این روزها دسترسی دستگاه تلفن همراه به اینترنت از دسترسی دسکتاپ پیشی گرفته و بشر می‌تواند در دورترین نقاط کره‌ی زمین نیزاز طریق تلفن همراه خود بسیاری از نیازهایش را برطرف کند؛ بنابراین مشاغل بزرگ و کوچک، اگر می‌خواهند از رقبای خود پیشی بگیرند، باید برنامه‌های تلفن همراه خود را توسعه دهند.
اپلیکیشن‌های آینده باید با مشتریان ارتباط برقرار کرده و آنها را حفظ کنند؛ دسترسی و استفاده آسان داشته و نیاز کاربران را برآورده کنند.
تیم توسعه اودین با بیش از چهارسال فعالیت در راستای تحقق اهداف فوق تمام تلاش خود را به کارگرفته است. بنابراین اگر آماده بودید تا یک برنامه تلفن همراه را برای مشاغل خود درنظربگیرید، تیم توسعه ادین برنامه تلفن همراه اختصاصی و چند پلتفرمی شما را طراحی می‌کند.نمونه کارها

صندوق قرض الحسنه شهید بهشتی

اپلیکیشن تحت وب جهت نمایش و ارائه خدمات بانکداری آنلاین

آیپک

پلتفرم آموزش آنلاین با قابلیت ارائه کلاس های مجازی، ارسال مدیا ثبت لایک،کامنت و ...

ترشیز

اپلیکیشن اندروید جهت مشاهده و ثبت و بومگردی ها و مکان های گردشگری شهرستان کاشمر(ترشیز)

صندوق قرض الحسنه همت

اپلیکیشن تحت وب جهت نمایش و ارائه خدمات بانکداری آنلاین

گیاهبان

اپلیکیشن اندروید گیاهبان برای ارائه خدمات کشاورزی و باغبانی

صندوق قرض الحسنه علی اکبر

اپلیکیشن تحت وب جهت نمایش و ارائه خدمات بانکداری آنلاین